[english]


צור קשר
מזרח סיני מטאבה לדהב

מטאבה לדהב: מזרח סיני ב-3 ימים 
מסלול זה טומן בחובו את כל המרכיבים הדרושים לחווית צלילה וחופשה מוצלחת שאין שני לה. הטיול מתאים לכל גיל ולכל רמת צלילה. זהו המסלול שמשלב באופן המוצלח ביותר בין חופשה רגועה ונעימה ובין צלילות מרהיבות באתרים המפורסמים של חופי סיני. ההפלגה לאורך החופים של מזרח סיני תקרב אתכם לאותם חופים נוסטלגיים ומוכרים מסיפורי סיני בצורה שטרם חוויתם. הנוחות והפינוק של הספינה אל מול הצוקים והחופים הבתוליים והשקטים של סיני הם שילוב מנצח שאין לו תחליף. עצם שהותנו על הספינה תאפשר לכם לנוח מול החופים הבלתי נגישים של סיני וכמובן לצלול בשיא הנוחות באתרי צלילה בתוליים שדרכי ההגעה אליהם מהחוף קשה עד בלתי אפשרית. צלילה מהזודיאק (סירת גומי) מאפשרת לנו לחוות את האתרים המפורסמים והקלאסיים של סיני כגון הקניון, קיר הפעמון והבלו הול, ראס אבו גלום, ראס ממלח, גאבר אל בינת ועוד באופן הטוב ביותר.  בנוחות מירבית, בטיחות וביקור איכותי באתרי הצלילה. לא עוד יציאה וחזרה אל החוף, אלא גישה מדוייקת לנקודה הטובה ביותר באתר, מיצוי מירבי של זמן הצלילה ולבסוף, כמובן, איסוף ע"י הסירה ועלייה לספינה – חזרה לנוחות ולחופשה! אין דרך טובה מזאת לצלול באתרים שלאורך חופי סיני. נוחות ההפלגה, השקט שמעל המים והים הרגוע מאפשרים גם למי שאינם צוללים להתלוות למסע, לשחות ולשנרקל מעל הריפים המפורסמים ואף להתנסות בצלילת הכירות אחת (או יותר) ביחד עם מדריך צלילה צמוד. צוללים בעלי נסיון מועט בצלילה יוכלו לשפר את הצלילה תוך כדי הנאה מלאה מאתרים מרהיבים אשר ברוב ימי הקיץ מאופיינים בתנאי מזג אוויר ותנאי ים אחידים: ים נוח ושקט. בעלי הנסיון יוכלו לחקור את האתרים המפורסמים ולמצות את זמן הצלילה על הצד הטוב ביותר, לבקר באתרים חדשים ופחות מוכרים ולבצע לראשונה צלילות לילה באתרים דוגמת ראס אבו גלום. זוהי ללא ספק החופשה האולטימטיבית שמתאימה לכל אחד ואחת.
 
ערב המפגש - מעבר הגבול, הסעה קצרה לטאבה ועליה לספינה בתוך כשעה.

יום 1 "צלילות חימום". צלילה ראשונה ב"חיבאק" - אתר קל ונוח מאוד להכירות עם המדריך והקבוצה. מצויין לצורך צלילת בדיקה/רענון ומשלב קלות עם ריף בתולי ונטול מבקרים. צלילה שניה ב"ראס ממלח" מפגש ראשון עם טוואי המצוקים המאפיין את אתרי מזרח סיני. 
צלילה שלישית ב"ראס אבו גלום" לא על ספינת המדבר, אנחנו על ספינה של ממש! נעגון בלגונה המבודדת של החוף ונכיר את האתר המפורסם. צלילת לילה בראס אבו גלום.

יום 2- צלילה ראשונה באתר הקניון המפורסם, תופעה גיאולוגית ייחודית, קניון תת ימי. צלילה שניה ושלישית ב"גאבר אל בינת". אתר מרהיב ומלא חיים שהוא ללא ספק אחד היפים שלאורך חופי מזרח סיני. צריחי אלמוגים שנעוצים על קיר תלול שיורד עשרות מטרים לעומק הים. לגונה גדולה ומגוון רב של אלמוגים ובע"ח האופיניים לאתר. צלילת לילה באתר צלילה סמוך לעיר דהאב.

יום 3 צלילת בוקר לאורך הקיר המפורסם ביותר בסיני "הבלו הול" הצלילה מתחילה במעבר דרך הנקיק המוכר כ"פעמון" עוד אחת מתופעות הטבע היחודיות לאיזור זה. יציאה מהפעמון וצלילה לאורך הקיר התלול מאוד לכיוון החור הכחול. נסגיים את הצלילה במבט על הבלו הול מלמעלה. צלילה שנייה נבצע בצד השני של "ראס ממלח". צלילה שלישית* תתבצע באחד מהאתרים הבתוליים והפחות מוכרים של צפון מזרח סיני. חלק זה אינו מתוייר כמעט בכלל ואתרי הצלילה שבו הם בתוליים עד כדי כך שייתכן כי לא צללו בהם כבר שנים. המפגש עם ריף בתולי שכזה, נותן מעין טעימה של החיים במים כפי שהיו צריכים להיראות לאורך חופי סיני אילו לא היו תיירים בכלל.
חזרה לחוף לקראת ערב. 
חזרה לארץ כשעה לאחר העגינה.
 * בתקופת שעון החורף ייתכן ולא תתקיים צלילה שלישית.
 
לפני כל צלילה תקבלו תדריך והסבר על האתר , עומק מומלץ וכללי בטיחות ספציפים.
בין הצלילות נהנה מארוחות טעימות ומגוונות בסגנון בופה , ניתן לנוח על הסיפון המרווח או בקבינות הממוזגות. בכל תא שינה שירותים ומקלחות, בספינה סלון מרווח וסיפוני שיזוף נוחים.
שתייה קלה ,קפה ,תה – חופשי !
ניתן להצטייד בספר טוב , מוסיקה על פי טעמכם , שתייה חריפה וחטיפים.
     המחיר: 2390  לאדם
 

המחיר כולל:
המחיר אינו כולל:
ציוד צלילה אישי – 90 ש"ח ליום
ביטוח צלילה אישי.
פנס לצלילת לילה 65 ש"ח לכל הטיול.
תוספת עבור מזון כשר למעוניינים.
תוספת עבור קורס כוכב שני/נייטרוקס.       
 

הסעות ברכב ממוזג ומרווח 
כלכלה מלאה כמתואר
מדריך ישראלי צמוד ומנוסה
מיכלים ומשקולות
מיסי מעבר גבול 
טיפים לצוות הספינה  

 
מסלול זה הינו דוגמא בלבד. ניתן לשנות אתרים על פי בקשת הקבוצה או על פי החלטת הסקיפר
בהתאם לתנאי הים. .במקרה של שינוי נצלול באתרים שאינם נופלים ברמתם מהאתרים המתוארים.